در حال بارگذاری ...
مدیر توسعه فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد اروند:

تئاتر هنری تحول آفرین در جامعه است

حمید بحرینی ، مدیر توسعه فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد اروند با تأکید بر اینکه در تنگنا هاست که آثار ماندگار خود را نشان می دهند، خاطرنشان کرد: تئاتر منطقه با وجود استعدادها و ظرفیت های موجود در مسیر مناسبی قرار دارد و ما در سازمان منطقه آزاد اروند همواره از آنها حمایت کرده ایم، اما در حوزه‌های دیگر نظیر موسیقی، هنرهای تجسمی، امور دینی، دفاع مقدس و … نیز یقینا ما باید ریل گذاری و برنامه ریزی خود را داشته باشیم .

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از منطقه آزاد اروند، حمید بحرینی در مراسم پایانی بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر جایگاه هنر تئاتر در جامعه را مهم ارزیابی کرد و افزود: نقش هنر تئاتر و نمایش در جامعه بسیار اثر گذار و تحول آفرین بوده و به سبب زنده بودن و درگیری با روزمرگی زندگی مردم، می توان گفت مانا تر از دیگر هنرها است.
وی با اشاره به شرایط سختی که کرونا ویروس برای همه اقشار جامعه ایجاد کرده، گفت: در شرایط پیش آمده ناشی از پاندمی کرونا دیگر هنرها شاید نتوانند همچون گذشته فعال باشند؛ اما هنر تئاتر و نمایش با توجه به چارچوب و اثرگذاری که دارد بیش از پیش خود را نشان داده است.

بحرینی با تأکید بر اینکه در تنگنا هاست که آثار ماندگار خود را نشان می دهند، خاطرنشان کرد: تئاتر منطقه با وجود استعدادها و ظرفیت های موجود در مسیر مناسبی قرار دارد و ما در سازمان منطقه آزاد اروند همواره از آنها حمایت کرده ایم، اما در حوزه‌های دیگر نظیر موسیقی، هنرهای تجسمی، اموردینی، دفاع مقدس و … نیز یقینا ما باید ریل گذاری و برنامه ریزی خود را داشته باشیم .

مدیر توسعه فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد اروند، خطاب به هنرمندان تئاتر منطقه گفت: دفاع مقدس یکی از شاخص های اصلی زندگی و زنده ماندن در شهرهای آبادان و خرمشهر است و همدلی و مقاومت نیز یکی از نمادهای اصلی دفاع مقدس؛ که همواره شما هنرمندان با تخصص تان این مقاومت را به تصویر کشیده اید.

حمید بحرینی در ادامه تصریح کرد: در جشنواره تئاتر استانی« اروند» به این دلیل که وارد موج جدید ویروس کرونا نشده بودیم، توانستیم پویاترعمل کنیم؛ اما همزمانی جشنواره ملی تئاتر «فتح» با وضعیت قرمز استان خوزستان باعث شد نتوانیم آن طور که باید و شاید جشنواره را به اجرا درآوریم.

وی ضمن خرسندی از برگزاری هر دو جشنواره تئاتر در سال جاری، اظهار داشت: در جشنواره تئاتر استانی «اروند» معاونت فرهنگی با اختصاص مبلغ ۵۰ میلیون تومان از گروه های شرکت کننده حمایت کرد که امیدواریم به زودی این مبلغ با طی شدن پروسه اداری، به دست هنرمندان برسد.

مدیر توسعه فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد اروند از روند مالی مشابهی در خصوص جشنواره «فتح» نیز خبر داد و اذعان داشت: هنر تئاتر از جایگاهی بالا در میان اقشار مختلف مردم بوِیژه نخبگان برخور دار است؛ به همین خاطر وظیفه ذاتی خویش می دانیم که با توجه به بضاعت مالی که در معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری وجود دارد، در حد امکان از این هنر مردمی حمایت کنیم.
نظرات کاربران