در حال بارگذاری ...

دومین جشنواره استانی نمایش های کوتاه تئاتر شهر آبادان به نام استاد «علی غلامی» مزین شد

مهدی پرویش اظهار کرد: این جشنواره ۲۳  بهمن ماه با حضور هنرمندان تئاتر آبادان و بوشهر بر مزار استاد علی غلامی طی آئینی آغاز و ۲۸ همین ماه در تئاتر شهر آبادان، پایان خواهد یافت.

دبیر دومین جشنواره استانی نمایش های کوتاه تئاتر شهر آبادان از مزین شدن نام این جشنواره به یاد استاد «علی غلامی» و نکوداشت این هنرمند فقید و تجلیل از پیشکسوت عرصه هنر، اکبرسلمانی زمانی خبر داد.

به گزارش ایران تئاتر منطقه آزاد اروند، مهدی پرویش اظهار کرد: این جشنواره 23  بهمن ماه با حضور هنرمندان تئاتر آبادان و بوشهر بر مزار استاد علی غلامی طی آئینی آغاز و 28 همین ماه در تئاتر شهر آبادان، پایان خواهد یافت.
پرویش به بیان  نقش و جایگاه استاد «علی غلامی» در تئاتر آبادان و زنده نگاه داشتن نام این هنرمند فقید  پرداخت و  درک جایگاه اساتید را از مهم ترین اهداف برگزاری این جشنواره مطرح کرد و افزود: گروه های زیادی از سراسر استان در این جشنواره شرکت و از آن استقبال نمودند که در 3 بخش صحنه ای، خیابانی و مینیمال به رقابت می پردازند.
 وی ادامه داد :شهرهای آبادان، خرمشهر، دزفول، شوشتر، ماهشهر، باغ ملک، رامهرمز، امیدیه و آقاجری شهرهایی هستند که آثارشان در این جشنواره حضور دارد.
دبیر دومین جشنواره استانی نمایش های کوتاه تئاتر شهر آبادان، همدلی، صمیمیت و قدردانی از پیشکسوتان را اساس کار این جشنواره عنوان کرد و توضیح داد: در این جشنواره تلاش کردیم عزیزان و بزرگان تئاتر آبادان، مرحوم علی غلامی و چهره همیشه ماندگار هنر این شهرستان اکبر سلمانی زمانی را بعنوان محور کار قرار داده و بر آنیم تا صفحه ی ارزشمندی برای نسل جدید به نمایش بگذاریم.

 او گفت: کارگاه های آموزشی از دیگر برنامه های جنبی این جشنواره است که هر روز از ساعت 14 تا 16 در محل تئاتر شهر آبادان برای علاقه مندان، برگزار خواهد شد.
 پرویش اظهار داشت: هر شب پس از اجرای نمایش ها، نقد و بررسی توسط «ایمان مصطفایی» از بازیگران پیشکسوت تئاتر آبادان با حضور عوامل نمایش، انجام می‌شود همچنین نمایشگاه «استاد علی غلامی» در گالری کمال‌الملک برای علاقه‌مندان از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برقرار است.
گفتنی است هیأت داوران دومین جشنواره استانی نمایش های کوتاه تئاتر شهر عبارتند از :  دربخش صحنه ای؛ طیبه نیک آزاد، ندا اعتمادی کیا، شبنم زیرک قشقایی و علی حیدری در بخش خیابانی، حمیدرضا قطبی، طیبه نیک آزاد و مسعود زبیدی و در بخش مینی مال ها قاسم علی صیادی، کامران مالکیان و ساسان شکوریان.

دومین جشنواره استانی نمایش های کوتاه تئاتر شهر آبادان، فرصتی برای درخشش نسل جدید و بازگشت به دوران شکوفایی این هنر مردمی با تکیه بر نام بزرگان این عرصه است.

پایان پیام./
مطالب مرتبط

از سوی دبیرخانه

فراخوان برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند اعلام شد
از سوی دبیرخانه

فراخوان برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند اعلام شد

با هدف پیشبرد سطح کیفی آثار و گسترش تئاتر در سراسر منطقه آزاد اروند و خلق تجربه های نوین در عرصه هنرهای نمایشی و حمایت از تولید و اجرای آثار فاخر نمایشی، همچنین تبیین اهمیت نقش هنرمند در شرایط دشوار اجتماعی به ویژه  معضل جهانی شیوع بیماری کرونا،چهارمین جشنواره تئاتر استانی ...

|

با قابلیت کارکرد خدماتی و بانکی،

اطلاعیه صندوق اعتباری هنر برای ثبت نام هنرکارت
با قابلیت کارکرد خدماتی و بانکی،

اطلاعیه صندوق اعتباری هنر برای ثبت نام هنرکارت

با توجه به ضرورت یکپارچگی ارائه خدمات از بستر واحد به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور و تصمیات اتخاذ شده در خصوص صدور هنرکارت به عنوان شناسه فرهنگی و هنری با قابلیت کارکرد خدماتی و بانکی مقرر است؛ کلیه خدمات صندوق از بستر این کارت به اعضا صورت پذیرد.

|

کارگردان نمایش عنوان کرد: 

کرونا ویروس نمایش «درایستگاه راه آهن» را زمین گیر نمی کند
کارگردان نمایش عنوان کرد: 

کرونا ویروس نمایش «درایستگاه راه آهن» را زمین گیر نمی کند

مجید وفایی بیان کرد: اینکه بیماری کرونا فعالیت های اجتماعی را تحت تاثیر قرارداد و توانست از نظر روحی و مالی فرهنگ و هنر را متضرر کند بر کسی پوشیده نیست ولی این موضوع همدلی بین اهالی فرهنگ و هنر را دوچندان کرد .

|

کارگردان نمایش عنوان کرد:

نمایش «نامه ای که از مردگان می رسید» در انتظار اجرا
کارگردان نمایش عنوان کرد:

نمایش «نامه ای که از مردگان می رسید» در انتظار اجرا

ندا اعتمادی کیا اظهار کرد: نمایش صحنه ای "نامه ای که از مردگان می رسید"،تمرینات خود را تا اواخر بهمن ماه سال 1398 به پایان رساند و مجوز اجرای خود را نیز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان در اسفندماه 1398 دریافت نمود که متاسفانه بیماری کرونا ویروس عامل عدم  اجرای عموم آن شد .

|

نظرات کاربران