در حال بارگذاری ...
به بهانه روزخبرنگار گفت:

دنیای ارتباط آدمها از عصر ارتباطات قوی تر است

طیبه نیک آزاد : روزنامه ای که از فرهنگ اصیل نگوید اصل نیست، گوشی های هوشمند اگر تنها هنرش فتوشاپ باشد و واقعیت را زیر رنگها پنهان کند، بیهوش است و رسانه نیست. سینما اگر فقط ملت را بخنداند یک نما بیشتر نیست.

تئاتر اروند- طیبه نیک آزاد؛ درگذشته ای نه چندان دور، روزهایی که هنوز درخاطرمان هست،روزگاری که هوش مردم از گوشی های هوشمند بیشتر بود و ارتباط مردم بیش از عصر ارتباطات می بود خبرها، دهان به دهان نقل می شد و به گوش اهالی می رسید، زنان محل، مبلغ کلاس ها و مکانهای فرهنگی بودند، مردان، آدم های سرشناس را به همدیگر معرفی می کردند و هنر بین نوجوان ها می چرخید و روزنامه ها حقیقت را به درخانه‌ها می بردند.

امروز ابزارهای ارتباطی همه جای خانه قرار دارد، اینترنت همه دنیا را گرفته است و فضای مجازی، فضایی را خالی نگذاشته است.

وسایل با یک دکمه کارمی کنند و از فرهنگ دورترین نقطه جهان خبر می دهند و گمنام ترین هنرمند را معرفی می کنند.تلویزیون ها رنگ واقعی را نشان میدهند و روزنامه ها،پر تیراژتر شده اند.

 اما با تمام اینها هنوز رسانه خودش را آنگونه که فکرش را می کردیم نشان نداده است،هنوز این همه ابزار آنطور که باید، تبدیل به رسانه نشده است، تلویزیون وسیله رساندن و راه ارتباط است اما تلویزیونی  که خاموش است رسانه نیست و ارزشی ندارد.

روزنامه ای که از فرهنگ اصیل نگوید اصل نیست، گوشی های هوشمند اگر تنها هنرش فتوشاپ باشدو واقعیت را زیر رنگ‌ها پنهان کند، بیهوش است و رسانه نیست. سینما اگر فقط ملت را بخنداند یک نما بیشتر نیست.

با پیشرفت ابزار و تکنولوژی، دیگر هنرمند نباید نگران به گوش مردم رساندن هنرش باشد دغدغه اش را با خیالی آسوده می تواند صرف به کمال رساندن اثرش بکند، واینها همه به شرطی ست که هرابزار یک رسانه باشد و رسانه همانگونه که از نامش پیداست کارش رساندن است، انتقال فرهنگ است، آگاه کردن است و کسی می تواند پیام رسان باشد که دلش به حال فرهنگ و هنرش بسوزد، مثل همان اهالی محل که بی هیچ وسیله ای پیام رسان بودند و هرکس خود یک ابزار بود و یک رسانه.

حالا که تعداد آدمها بیشتر شده است و هرکس مجاز به داشتن ده ها صفحه مجازی ست، شاید باز هم بهترین رسانه همین افراد باشند و چه چیز از این بهتر که وقتمان را به جای سرک کشیدن در صفحه های بی محتوا و زندگی خصوصی آدمها ،صرف توسعه وگسترش فرهنگ و هنرمان کنیم و هرکس یک رسانه باشد و یکروز تبدیل به رسانه جمعی شویم؛ جمعی که برایش مهم است در شهر و منطقه اش اتفاق های هنری رو به افزایش باشد و فرهنگ رو به غایت مطلوب.

 یادمان باشد دنیای ارتباط آدم‌ها از عصر ارتباطات قوی تر است.

 
مطالب مرتبط

کارگردان نمایش عنوان کرد: 

کرونا ویروس نمایش «درایستگاه راه آهن» را زمین گیر نمی کند
کارگردان نمایش عنوان کرد: 

کرونا ویروس نمایش «درایستگاه راه آهن» را زمین گیر نمی کند

مجید وفایی بیان کرد: اینکه بیماری کرونا فعالیت های اجتماعی را تحت تاثیر قرارداد و توانست از نظر روحی و مالی فرهنگ و هنر را متضرر کند بر کسی پوشیده نیست ولی این موضوع همدلی بین اهالی فرهنگ و هنر را دوچندان کرد .

|

کارگردان نمایش عنوان کرد:

نمایش «نامه ای که از مردگان می رسید» در انتظار اجرا
کارگردان نمایش عنوان کرد:

نمایش «نامه ای که از مردگان می رسید» در انتظار اجرا

ندا اعتمادی کیا اظهار کرد: نمایش صحنه ای "نامه ای که از مردگان می رسید"،تمرینات خود را تا اواخر بهمن ماه سال 1398 به پایان رساند و مجوز اجرای خود را نیز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان در اسفندماه 1398 دریافت نمود که متاسفانه بیماری کرونا ویروس عامل عدم  اجرای عموم آن شد .

|

با احکامی جداگانه از سوی دبیر  نخستین دوره

دبیر اجرایی و داوران جشنواره استانی تئاتر کمدی و طنز «لبخند اروند» معرفی شدند
با احکامی جداگانه از سوی دبیر نخستین دوره

دبیر اجرایی و داوران جشنواره استانی تئاتر کمدی و طنز «لبخند اروند» معرفی شدند

رضا چوپان به صدور احکام داوران جشنواره اشاره کرد و افزود:  طی احکام صادره از سوی دبیر جشنواره ،داوری نخستین جشنواره استانی تئاتر کمدی و طنز" لبخند اروند" به عهده مسعود رمضانی ، حسین ذوالفقاری ،امیر حسین افتخار پذیرایی و  ندا اعتمادی کیا خواهد بود.

|

دو نمایش از آبادان در نهمین جشنواره نگین خلیج فارس

دو نمایش از آبادان در نهمین جشنواره نگین خلیج فارس

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبادان راهیابی نمایش صحنه ای : "نامه ای به دخترم سهراب" به کارگردان:علی حیدری  و نمایش خیابانی:" من گیت " به کارگردانی :بهنام کاوه از   شهرستان آبادان را به این جشنواره  به کارگردانان و عوامل ...

|

از سوی هیئت انتخاب  اعلام شد:

آثار راه یافته به نخستین جشنواره استانی تئاتر صحنه ای کمدی و طنز  «لبخند اروندـ»
از سوی هیئت انتخاب اعلام شد:

آثار راه یافته به نخستین جشنواره استانی تئاتر صحنه ای کمدی و طنز «لبخند اروندـ»

رضا چوپان ، دبیر نخستین جشنواره استانی تئاتر صحنه ای کمدی و طنز " لبخند اروند " گفت: با رای هیئت بازبینی 9 اثر به نخستین جشنواره استانی تئاتر کمدی و طنز " لبخند اروند " راه یافته اند.

|

نظرات کاربران