در حال بارگذاری ...
 • مدیرعامل انجمن هنرهای نمایش ایران عنوان کرد:

  مطالعه کتب فاخربهترین منبع نمایش نویسی و تقویت روحیه ایثار و شهادت است

  حمید نیلی:هنر نمایش در اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و بیان زندگی‌نامه شهدای منطقه محوری همچون شهید جهان‌آرا و بهنام محمدی ورود نکرده است ضمن اینکه اقشار مختلف به خصوص جوانان که نقش اساسی و کلیدی در جنگ تحمیلی داشتند به‌خوبی در تئاتر دفاع مقدس معرفی نشده اند.

  به گزارش  منطقه آزاد اروند ،حمید نیلی در مراسم اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر با بیان اینکه در عرصه اقتباس از صحنه های واقعی دفاع مقدس در هنر نمایش خوب عمل نکرده ایم گفت:هنرمندان در اشاعه فرهنگ دفاع مقدس باید بیشتر تلاش کنند.

   

  نیلی اظهار داشت: هنر نمایش در اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و بیان زندگی‌نامه شهدای منطقه محوری همچون شهید جهان‌آرا و بهنام محمدی ورود نکرده است ضمن اینکه اقشار مختلف به خصوص جوانان که نقش اساسی و کلیدی در جنگ تحمیلی داشتند به‌خوبی در تئاتر دفاع مقدس معرفی نشده اند.

   

  وی به نگارش کتاب‌ها و رمان‌های شاخص نزدیک به واقعیت ازجمله کتاب دا در عرصه دفاع مقدس اشاره کرد و بیان داشت: این آثار ارزشمند در کشور نوشته‌شده‌اند که باید از آنها در نگارش نمایشنامه‌های دفاع مقدس اقتباس کرد.

   

  نیلی گفت: در نمایشنامه‌نویسی تئاتر دفاع مقدس مشکل‌داریم و باید از آثار نوشته‌شده فاخر در این زمینه برای تقویت روحیه ایثار و شهادت در کشور بهره گرفت.

   

   
  نظرات کاربران