در حال بارگذاری ...
 • با اعلام هیات داوران

  «دایک» و «ثانیه صفر» برگزیده بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

  نمایش های برگزیده بخش صحنه ای:۱-نمایش «دایک »به کارگردانی آقای حامد عالمی پور از بجنورد  ۲-نمایش«ثانیه صفر» به کارگردانی خانم سمیه مهری از تهران  برگزیده بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر شدند.

  به گزارش تئاتر تئاتر منطقه آزاد اروند، آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر با حضور مدیران فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،اهالی و علاقمندان به فعالیت های هنری منطقه آزاد اروند ساعت 21 روز چهارشنبه 31 مرداد ماه سال 1397 در محل مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس به کار خود پایان داد .

   

   

  هیئت داوران بخش خیابانی بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر آراء خود را در بخش های مختلف جشنواره به شرح زیر اعلام کردند :

   

   

      موسیقی

   

  تقدیر آهنگسازی : هیئت داوران از آهنگساز نمایش «یه لحظه» ، احمد صمیمی از کرج با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی پنج میلیون ریال تقدیر کرد .

   

  برگزیده آهنگسازی : هیئت داوران از آهنگسازان نمایش «کلونی نشینان » از بوشهر ، احمد جعفری و علی حاتمی  با اهداء دیپلم افتخار  و جایزه نقدی  مشترک ده میلیون ریال تقدیر کرد .

   

   

      طراحی فضا و صحنه

   

  تقدیر طراحی فضا و صحنه : هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال از طراح فضا و صحنه ی نمایش «هیچ کس» از آبادان ، بهنام کاوه تقدیر کرد .

   

  برگزیده طراحی فضا و صحنه : هیئت داوران با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی  مشترک به مبلغ 10 میلیون ریال از طراحان فضا و صحنه ی نمایش «گم» ، محمد رضا پور علی و میلاد حسین زاده  تقدیر بعمل آورد  .

   

   

  3-بازیگری مرد

   

  رتبه سوم بازیگری مشترک : هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال به هر یک از آقایان مصطفی کولیوند برای بازی در نمایش «عاشقانه های جنگ » از دهلران و  بهنام کاوه برای بازی در نمایش «هیچ کس » از آبادان  تقدیر نمود  .

   

  رتبه دوم بازیگری مشترک : هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به هر یک از آقایان مالک آبسالان  برای بازی در نمایش « کلونی نشینان » از بوشهر و  احمد صمیمی  برای بازی در نمایش «یه لحظه » از کرج  تقدیر نمود  .

   

  رتبه اول بازیگری مشترک : هیئت داوران دیپلم افتخار بازیگری  و جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال را به بازیگر نمایش « یه لحظه » از کرج آقای مهدی ضیائیان پور اهدا کرد  .

   

   

  4-بازیگری زن

   

  رتبه سوم بازیگری: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال از مارال ایزد بخش برای بازی در نمایش « کلونی نشینان » از بوشهرتقدیر نمود .

   

  رتبه دوم بازیگری: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال از خانم مهتاب زند برای بازی در نمایش « چند ماهی عاشق » از بروجرد تقدیر نمود .

   

  رتبه اول بازیگری: هیئت داوران دیپلم افتخار بازیگری و جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال را به بازیگر نمایش « جنگ زده » از آبادان،خانم هاجر جان نژاد اهدا کرد .

   

   

  5-طرح و ایده :

  جایزه رتبه سوم طرح و ایده : هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال از پژمان شاهوردی برای طرح و ایده نمایش « چند ماهی عاشق » از بروجرد تقدیر کرد  .

   

  جایزه رتبه دوم طرح و ایده : هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 8 میلیون ریال از عادل کروشاوی برای طرح و ایده نمایش « نوبت کیه؟ » از خرمشهر تقدیر بعمل آورد  .

   

  جایزه رتبه اول طرح و ایده : هیئت داوران دیپلم افتخارو جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال از  محمد رضا جعفری برای طرح و ایده نمایش « گم » از آستانه اشرفیه  تقدیر کرد  .

   

   

  6-کارگردانی :

   

  جایزه رتبه سوم کارگردانی : هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 8 میلیون ریال از حیدر رضایی برای کارگردانی نمایش « زندگی در یک اتاق » از تهران تقدیر کرد  .

   

  جایزه رتبه دوم کارگردانی : هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال از میلاد حسین زاده برای کارگردانی نمایش « گم » از آستانه اشرفیه تقدیر کرد  .

   

  جایزه رتبه اول کارگردانی : هیئت داوران دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 15 میلیون ریال از پژمان شاهوردی برای کارگردانی نمایش « چند ماهی عاشق » از بروجرد تقدیر کرد  .

   

   

  نمایش های برگزیده بخش خیابانی

   

  هیئت داوران با اهداءدیپلم افتخار ،نمایش های برگزیده بخش خیابانی این دوره از جشنواره را به شرح زیر معرفی کرد :

   

      پژمان شاهوردی برای کارگردانی نمایش «چند ماهی عاشق  » از بروجرد

      میلاد حسین زاده برای کارگردانی نمایش «گم»از آستانه اشرفیه

   

   

   

  آراء هیئت داوران بخش صحنه ای بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

   

   

      طراحی صحنه

   

  هیئت داوران با اهدا ء لوح تقدیر  و جایزه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال از طراح صحنه نمایش « ثانیه صفر » از  سمیه مهری تقدیر کرد  .

   

  هیئت داوران رتبه اول طراحی صحنه را با اهدا ء دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال به طراح صحنه نمایش « دایک » از سعید آقایی تقدیر کرد  .

   

   

  2-طراحی لباس:

   

  هیئت داوران با اهدا ء لوح تقدیر  و جایزه نقدی به مبلغ 4 میلیون ریال از طراح لباس نمایش « ثانیه صفر » از  ستایش زینعلی تقدیر کرد  .

   

  هیئت داوران رتبه اول طراحی لباس را با اهدا ء دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به طراح صحنه نمایش « تاکسیدرمی »  سارا حسین پور تقدیم کرد  .

   

   

  3-موسیقی:

   

  هیئت داوران در بین آثار شرکت کننده در این دوره از جشنواره تئاتر فتح خرمشهر در بخش موسیقی هیچ انتخابی نداشت .

   

   

  4- بازیگری مرد :

   

  هیئت داوران بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر  جایزه نقدی بازیگر مرد شامل لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال را بطور مشترک به احمد مسافری بازیگر نمایش «ما چهار نفر بودیم »  از خرمشهر و حسن اسدی بازیگر نما یش « ثانیه صفر » از تهران اهد نمود.

   

   

  جایزه سوم بازیگری مرد شامل ؛ لوح تقدییر و مبلغ 5 میلیون ریال بطور مشترک به بازیگران زیر اهدا گردید :

   

  1-احمد صمیمی بازیگر نمایش «من تا مرز من »

   

  2-احمد جعفری بازیگر نمایش «ثانیه صفر»

   

  جایزه رتبه دوم بازیگری مرد : شامل لوح تقدیر و مبلغ 7 میلیون ریال به بازیگر نمایش «بینایی» محمد رسائلی اهدا گردید.

   

  هیئت داوران ضمن تقدیر ویژه از گروه بازیگران نمایش تاکسیدرمی جایزه این بخش را شامل دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال به  ناصر آل خمیس از نمایش «تاکسیدرمی » اهدا کرد .

   

   

  5-بازیگری زن

   

  جایزه رتبه سوم بازیگری زن : شامل لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال به طور مشترک به  بازیگران زیر  اهدا گردید.

   

  خانم‌ها مریم هاشمیان و عاطفه غضنفری بازیگران نمایش «ثانیه صفر» از تهران

   

  جایزه رتبه دوم بازیگری زن : شامل لوح تقدیر و مبلغ 7 میلیون ریال به بازیگر نمایش «من تا مرز من » خانم شاهده خدادادی از تهران اهدا گردید.

   

  جایزه رتبه اول بازیگری زن ،شامل دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال به بازیگر نمایش 23 خانم پروا آقا جانی از تهران اهدا گردید.

   

   

  6-نویسندگی

   

  جایزه رتبه سوم نمایشنامه نویسی شامل لوح تقدیر و مبلغ 7 میلیون ریال به  نویسنده نمایشنامه «تاکسیدرمی»  رسول حق جو از اهواز  اهدا گردید.

   

  جایزه رتبه دوم نمایشنامه نویسی شامل لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به  نویسنده نمایشنامه «من تا مرز من»  مرتضی شاه کرم از تهران اهدا گردید.

   

  جایزه رتبه اول نمایشنامه نویسی شامل دیپلم افتخار و مبلغ 15 میلیون ریال به  نویسنده نمایشنامه «ثانیه صفر»  کامران شهلایی از تهران  اهدا گردید.

   

   

  7- کارگردانی

   

  جایزه رتبه سوم کارگردانی شامل لوح تقدیر و مبلغ 7 میلیون ریال به  کارگردان نمایش «تاکسیدرمی»  مجتبی رستمی فر از اهواز  اهدا گردید.

   

  جایزه رتبه دوم کارگردانی شامل لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به  کارگردان نمایش«ثانیه صفر»  سمیه مهری از تهران  اهدا گردید.

   

  جایزه رتبه اول کارگردانی شامل دیپلم افتخار و مبلغ 15 میلیون ریال به  کارگردان نمایش «دایک»  حامد عالمی پور از بجنورد  اهدا گردید.

   

   

  نمایش های برگزیده بخش صحنه ای

   

  هیئت داوران با اهدا دیپلم افتخار ،نمایش های برگزیده این دوره از جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند :

   

  نمایش «دایک» به کارگردانی آقای حامد عالمی پور از بجنورد  2-نمایش«ثانیه صفر» به کارگردانی سمیه مهری از تهران 

   

   در بیست و یکمین دوره جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر بیش از 170 هنرمند از استان‌های خوزستان، اصفهان، تهران، البرز، فارس، گیلان، بوشهر، لرستان، ایلام و خراسان شمالی با 10 اثر نمایشی در بخش صحنه و 10 اثر نمایشی در بخش خیابانی و 2 اثر نمایش خیابانی در بخش جنبی این جشنواره که از 27 مرداد ماه در خرمشهر آغاز شده بود حضور داشتند.

   

   
  مطالب مرتبط

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند:

دفاع مقدس بخش جدانشدنی از تاریخ ایران است و باید نگاه جدی‌تری به آن داشت
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند:

  دفاع مقدس بخش جدانشدنی از تاریخ ایران است و باید نگاه جدی‌تری به آن داشت

  همایون قنواتی :متاسفانه در تولید آثار دفاع مقدس رنج‌ها، آسیب‌ها و سختی‌های مهاجرین جنگ تحمیلی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد که نیاز است برای بیان آن بررسی و تحقیق بیشتری انجام شود و آثار خوبی در این زمینه در بخش تئاتر تولید گردد.

  |

  مدیرعامل انجمن هنرهای نمایش ایران عنوان کرد:

مطالعه کتب فاخربهترین منبع نمایش نویسی و تقویت روحیه ایثار و شهادت است
  مدیرعامل انجمن هنرهای نمایش ایران عنوان کرد:

  مطالعه کتب فاخربهترین منبع نمایش نویسی و تقویت روحیه ایثار و شهادت است

  حمید نیلی:هنر نمایش در اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و بیان زندگی‌نامه شهدای منطقه محوری همچون شهید جهان‌آرا و بهنام محمدی ورود نکرده است ضمن اینکه اقشار مختلف به خصوص جوانان که نقش اساسی و کلیدی در جنگ تحمیلی داشتند به‌خوبی در تئاتر دفاع مقدس معرفی نشده اند.

  |

  داور بخش خیابانی جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر،

گروه های نمایشی باید با نگاه ویژه و مشخصی وارد جشنواره شوند
  داور بخش خیابانی جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر،

  گروه های نمایشی باید با نگاه ویژه و مشخصی وارد جشنواره شوند

  علی محمد رادمنش جشنواره را یک گردهمایی بر اساس اهدافی مشخص عنوان کرد و افزود: گروه های نمایشی باید با نگاه ویژه و مشخصی وارد جشنواره شوند،چرا که لذت تماشاچی در اجرای تئاتر هم راستا با تکنیک ، محتوا و مضمون مهم و ضروری است.

  |

  پژمان شاهوردی :

«چند ماهی عاشق» نگاهی نو به نمایش خیابانی است
  پژمان شاهوردی :

  «چند ماهی عاشق» نگاهی نو به نمایش خیابانی است

  پژمان شاهوردی با «چند ماهی عاشق» به بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر رسید می گوید: در تئاتر چند ماهی عاشق، تصویر و روایت گری مکمل یکدیگرند و سعی کرده ایم، به دور از شعار زدگی و کلیشه ها نگاه جدیدی به تئاتر خیابانی داشته باشیم.

  |

  میلاد حسین زاده :

«گم» روایتی جدید از شهدای گمنام است
  میلاد حسین زاده :

  «گم» روایتی جدید از شهدای گمنام است

  میلاد حسین زاده با اشاره به ماهیت داستان گفت: شروع کار ،با گم شدن نمایشنامه چند جوان است اما تصمیم میگیرند که همین اتفاق را به صورت نمایش اجرا کنند، اما در نهایت به گم شدن دکل نفتی، گم شدن پول های بیت المال، گم شدن آثار باستانی که میراث یک ملت است و در نهایت به این نتیجه می رسند ...

  |

  کارگردان نمایش «کلونی نشینان»

دوست داشتم از دغدغه زنان جامعه ام حرف بزنم
  کارگردان نمایش «کلونی نشینان»

  دوست داشتم از دغدغه زنان جامعه ام حرف بزنم

  مارال ایزد بخش کارگردان بخش تئاتر خیابانی «کلونی نشینان » با اشاره به پیام اصلی متن که ازدواج نکردن با آدم های اشتباه و انتخاب نادرست شریک زندگی است، گفت: دوست داشتم از دغدغه زنان جامعه ام حرف بزنم، اما نه به روشی که مرسوم است.

  |

  داور بخش میدانی بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر،

باید در شاکله و سیاست  برگزاری  جشنواره ها تغییرات  اساسی صورت گیرد
  داور بخش میدانی بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر،

  باید در شاکله و سیاست  برگزاری  جشنواره ها تغییرات  اساسی صورت گیرد

  امیر حسین شفیعی گفت: برای آنکه بتوانیم نسل جوان را با اتفاقات و حوادث آن دوران آشنا کنیم نیاز به تغییر اساسی در شاکله و سیاست های جشنواره های این چنینی  است.

  |

  امروز چهارشنبه 31 مرداد ماه 1397،

پایان رقابت 20 گروه نمایشی در بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر
  امروز چهارشنبه 31 مرداد ماه 1397،

  پایان رقابت 20 گروه نمایشی در بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

  بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر پس از 4 روز رقابت بین 10 گروه نمایشی خیابانی و 10 گروه نمایشی صحنه ای در منطقه آزاد اروند به مرحله اختتامیه وارد شد .

  |

  نظرات کاربران