در حال بارگذاری ...
 • در گفتگو با کارگردان نمایش « ثانیه صفر »:

  سعی کردیم نمایش‌مان در شان شهدا و خرمشهر باشد

  سمیه مهری گفت: این نمایش ۵ بازیگر دارد. ما سعی کردیم از یک گروه کاملا حرفه ای استفاده کنیم چون باید کار این چنین جشنواره هایی در خور شان و منزلت شهدا و خرمشهر باشد.

  نمایش « ثانیه صفر» از تهران با کارگردانی سمیه مهری بر روی صحنه بیست و یکمین جشنواره ملی  فتح خرمشهر رفت.

  به گزارش تئاتراز منطقه آزاد اروند ، سمیه مهری ماهیت تئاتر« ثانیه صفر» را قصه ی خانواده ی کرمانشاهی عنوان کرد و گفت: روزی که در کرمانشاه 21 نقطه را بمب باران کردند، خانواده ها و مردم بیگناهی شهید شدند که هیچ ارتباطی با جنگ نداشتند، مردم عادی بودند و این خانواده ها در تاریخ جنگ ما گم شدند.

  وی ادامه داد: این قصه حول محور خانواده ای میچرخد که میخواهند از شهر فرار کنند اما درگیر داستان ها، عشق ها، آرزوها و کارهای خودشان هستند و این تعلل در رفتن منجر به مرگ 4 نفر از اعضای خانواده می شود و تنها دختر کوچک آنها زنده می ماند.

  مهری گفت: این نمایش 5 بازیگر دارد. ما سعی کردیم از یک گروه کاملا حرفه ای استفاده کنیم چون باید کار این چنین جشنواره هایی در خور شان و منزلت شهدا و خرمشهر باشد.

  کارگردان« ثانیه صفر »با اشاره به اینکه سومین دوره ای است که در جشنواره ملی تئاترفتح خرمشهر شرکت می کند افزود : افسوس که شهر پرپتانسیلی مثل خرمشهر در زمینه  امکانات  برگزاری تئاتر مثل ساختمان پلاتو محروم است و امیدوارم سازمان منطقه آزاد اروند بتواند نسبت به این مهم اقدام مورد نیاز هنرمندان منطقه را بعمل آورد .

  وی در پایان با تشکر از عوامل اجرایی بیست و یکمین جشنواره ملی فتح خرمشهر گفت: تمام عوامل اجرایی تا پاسی از شب برای طراحی دکور و کارهای جانبی با ما همراه و همکاری کردند و این حرکت از جایی برنمی آید جز مردم خونگرم خوزستان.

   
  نظرات کاربران