در حال بارگذاری ...
 • کارگردان نمایش «تاکسیدرمی» :

  سعی کردم از نگاه دیگری به جنگ بپردازم

  مجتبی رستمی فر: در این نمایش سعی کرده ام از نگاه دیگری به جنگ بپردازم،چرا که فقط انسان ها نبوده اند که در جنگ تحمیلی آسیب دیده اند.

   کارگردان تئاتر متفاوت «تاکسیدرمی» از اهواز، با داستانی متفاوت و نگاهی خلاقانه، قصه ی حیواناتی را به تصویر می‌کشد که در سالهای جنگ  فراموش شده بودند.

  به گزارش تئاتر از منطقه آزاد اروند ، مجتبی رستمی فر با اشاره به اهمیت محیط زیست در تمامی دوران و نادیده گرفتن زیست بوم منطقه ای که به هر دلیلی در آن جنگ روی داده است اظهار کرد: قصه نمایش«تاکسیدرمی»  مربوط به حیوانات اهلی است که در جنگ شرایط ناخوشایندی را گذرانده اند.

  وی ادامه داد: در این نمایش سعی کرده ام از نگاه دیگری به جنگ بپردازم،چرا که فقط انسان ها نبوده اند که در جنگ تحمیلی آسیب دیده اند.

  رستمی فر با اشاره به درک متفاوت خوزستانی ها به خصوص شهرستان های آبادان و خرمشهر از جنگ گفت: ما شرایط واقعی را دیده ایم، از نزدیک جنگ را لمس کرده ایم و حالا  باید از زوایای دیگر و متفاوت تر از سایر هنرمندانی که جنگ را لمس نکرده اند کار کنیم، چرا که تاثیرات جنگ از این استان به خصوص دو شهر مذکور برچیده نشده است.

  کارگردان نمایش«تاکسیدرمی» ضمن ابراز ناراحتی از نبود فضای آکادمیک هنری در استان خوزستان بیان کرد: یکی از آرزوهایم خواندن تئاتر در دانشگاه است تا اصولی و حرفه ای آنرا بیاموزم، اما به دلیل نبود دانشگاه در استان موفق به ادامه راه در مسیر آکادمیک نشده ام، امیدوارم متولیان  فرهنگ و هنر برای این مقوله فکری کنند تا بتوانیم آموزه های خود را به صورت اصولی و اساسی طبقه بندی کرده و به کار بگیریم.

  وی افزود: امیدوارم این جشنواره دفاع مقدسی که به شکل مبتکر انه ای  مقاومت و فتح را به نمایش عموم می گذارد همه ساله پربارتر از همیشه باشد، و همواره هنرمندان تلاش کنند تا دغدغه جدیدی برای مخاطب هنر ایجاد کنند، و ذهن پرسشگر برای مخاطب پرورش دهیم.

  رستمی فر در پایان اجرای خود را تقدیم به مردم خرمشهر کرد و گفت: این اجرا متعلق به مردم خرمشهر است چرا که بهترین و دراماتیک ترین نمایش خود را در کوچه پس کوچه های همین شهر در 8 سال دفاع مقدس با تلخی و از خود گذشتگی تمام اجرا کرده اند.

   
  نظرات کاربران