در حال بارگذاری ...
 • داور بخش صحنه ای بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر عنوان کرد:

  حضور موثر همه مسئولان به ویژه شهرداری ها لازمه برگزاری جشنواره ها است

  حسین مسافر آستانه : اجرای تئاتر زنده است و به حال خوب بازیگر مرتبط است، چرا که اگر بازیگر یک سر درد کوچک داشته باشد، نمی تواند آنطور که باید اجرا کند و در نتیجه به کار ضربه وارد می شود.

  داور بخش صحنه ای بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر گفت :ارتباط دبیرخانه جشنواره ملی فتح خرمشهر با هنرمندان در طول سال، موجب ارتقا کیفیت آثار ، خواهد بود.

  به گزارش تئاتر منطقه آزاد اروند ،حسین مسافر آستانه با اشاره به سطح استانداردهای تئاتر ملی گفت: خوشبختانه از بین کارهایی که دیده ام چند اثر قابلیت اجرای عمومی داشته اند و در مقابل بعضی کارها اصلا خوب نبوده اند.

  مسافر آستانه ادامه داد: از لحاظ کیفی و اجرایی آثار بسیار متفاوت هستند و این خاصیت همه ی جشنواره ها است.

  وی بیان کرد: اجرای تئاتر زنده است و به حال خوب بازیگر مرتبط است، چرا که اگر بازیگر یک سر درد کوچک داشته باشد، نمی تواند آنطور که باید اجرا کند و در نتیجه به کار ضربه وارد می شود.

  داور بخش صحنه ای بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در خصوص روند اجرایی جشنواره گفت: خوشحالم که تمام برنامه ریزی ارایه شده در جدول ، طبق زمانبندی در حال انجام است و شبیه جشنواره های دیگر تاخیر و معطلی ندارد و این حاکی از آمادگی گروه های شرکت کننده و همکاری همه جانبه هییت اجرایی این جشنواره است که تمام امکانات را در اختیار هنرمندان عرصه تئاتر گذاشته اند.

  مسافر آستانه ضمن اشاره به ارتباط بین گروه های شرکت کننده و دبیرخانه جشنواره اظهار کرد: اگر دبیرخانه جشنواره ارتباط دایمی در طول سال با هنرمندان داشته باشد و این ارتباط قطع نشود ، می توان شاهد برنامه های قوی تر و آثار بهتری از لحاظ کیفی بود.

  وی افزود: لازمه برگزاری این چنین جشنواره هایی حضور مسئولان شهری ، به خصوص شهرداری هاست. چرا که شهرداری فقط  وظیفه ی خدماتی چون ؛ پاکسازی شهر را برعهده  ندارد و کار فرهنگی بیشتر از کار خدماتی برای یک شهر نیاز است.

  مسافر آستانه با تاکید بر لزوم حمایت مسئولان از فرهنگ به ویژه تئاتر گفت: ارتقا فرهنگی یک شهر تاثیر مهمی در سایر خدمات اجتماعی شهر دارد و حمایت معنوی تمام سازمانها و ارگانها را شامل می شود، و برگزاری جشنواره ها برای مردم و آگاهی و فرهنگ سازی آنها خواهد بود.

   

   
  نظرات کاربران