در حال بارگذاری ...
 • کارگردان نمایش :

  «مثل سوسوی فانوس آویخته » اولین اجرا در دومین روز جشنواره

  پویان عطائی: حضور در جشنواره ، کیفیت در اجرا و وجود دکور را در بر دارد و باید تمامی این فاکتورها رعایت شود تا به استانداردهای واقعی ملی برسیم.

  پویان عطایی در بخش صحنه ای بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، کارگردانی نمایش«سوسوی فانوس آویخته» را بر عهده دارد .

  به گزارش تئاتر منطقه آزاد اروند ، نمایش «مثل سوسوی فانوس آویخته» داستان رزمنده ای است که پس از جنگ حاضر به استفاده از امکانات و امتیازاتی که بنیاد جانبازان در اختیار آنها می گذارد ، نیست و بخاطر این کار از طرف خانواده ، دوستان و اطرافیان تحت فشار قرار گرفته است.

  کارگردان نمایش به ماهیت داستان که حول محور علاقه و اعتقادات یک رزمنده می چرخد اشاره کرد و گفت: چالش به وجود آمده در متن اعتراضی به قلم محمدرضا کوهستانی باعث شد تا متن بسیار جذاب و دور از کلیشه های معمول باشد.

  پویان عطائی ادامه داد: حضور در جشنواره ، کیفیت در اجرا و وجود دکور را در بر دارد و باید تمامی این فاکتورها رعایت شود تا به استانداردهای واقعی ملی برسیم.

  عطایی با اشاره به دکور سنگین کار خود که یک خانه واقعی است گفت: این کار به صورت آپارتمانی بعد از 40 سال مجوز اجرا گرفت و حالا ما تمام بخش های یک آپارتمان را در سالن با توجه به فضای موجود پیاده کرده ایم.

  وی ادامه داد: هزینه های ما چندین برابر ورودی جشنواره شد اما کیفیت برای من در اولویت قرار دارد.

  کارگردان نمایش« مثل سوسوی فانوس آویخته» در پایان با اشاره به بیست و یک ساله شدن جشنواره ملی تئاترفتح گفت: جشنواره ملی  تئاترفتح خرمشهر از نوجوانی به جوانی قدم گذاشته است و دیگر جای خطا ندارد.امیدوارم تمامی کمبودهایی که به استاندارد بودن این جشنواره ضربه میزند کاهش پیدا کرده و به سمت بین المللی شدن وگام های بزرگتری برداریم.


   
  نظرات کاربران