در حال بارگذاری ...
 • کارگردان نمایش «خدمتکار» :

  نیاز به استفاده از یک قاعده مشخص و مداوم در جشنواره تئاتر فجر

  شهرام پور عسکر: بزرگترین  مشکل جشنواره فجر نداشتن یک ساز و کار و چهارچوب مشخص است نمایش صحنه ای خدمتکار در مورد سقوط یک زن است سقوط زنی که آرمان های دارد.

  کارگردان نمایش«خدمتکار» شرکت کننده در سی هفتمین جشنواره تئاتر فجر استانی چهارمحال و بختیاری گفت: بزرگترین مساله جشنواره فجر نداشتن یک ساز و کار و چهارچوب مشخص است.

  به گزارش ایران تئاتر منطقه آزاد اروند، شهرام پورعسگر اظهار کرد: متاسفانه هر چند سال یک بار با تغییر مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی ساز و کار جشنواره نیز تغییر می کند به طور مثال انتخاب نداشته و آثار در این جشنواره هر ساله یک پروسه ای را طی می کند.
  او گفت:  در این سی هفت سال برگزاری این جشنواره در هر سال یک سازکار برای این جشنواره بوده است .هر ساله ایده های جدیدی در این جشنواره می آید و این اشکالی ندارد که نگاه های جدیدی وارد این جشنواره شود ولی باید به مانند دیگر فستیوال های بزرگ دنیا از یک قاعده مشخص همه ساله استفاده شود و ایده های جدید با عنوان بخش های جدید وارد جشنواره شود.
  این کارگردان آبادانی افزود: ای کاش سیاست گذاران جشنواره تئاتر فجر به تئاتر شهرستانها بیشتراهمیت می داد و در جشنواره تئاتر فجر استانی برخی از آثار بخش الف را نیز اجرا می کرد.
  پور عسگر درباره نمایش خود در جشنواره فجر استانی گفت: خدمتکار در مورد سقوط یک زن است سقوط زنی که آرمان های دارد که با گذشت زمان و جبر روزگار این آرمان ها تحلیل می رود. 
  او افزود: این نمایش در ۷۰ دقیقه اجرا می‌شود و زندگی خدمتکاری را به نمایش می‌گذارد که در خانه مردی تازه به دوران رسیده کار می‌کند و دیگر مایل به ادامه کار نیست، مرد نیز از طریق روزنامه آگهی استخدام خدمتکار جدید داده است، از قضا همسر سابق مرد نیز با هماهنگی قبلی به دیدن مرد می‌آید و اتفاقاتی در این میان داستان را رقم می‌زند.

  پایان پیام./
  مطالب مرتبط

  معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در شهرهای اهواز و آبادان
  معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

  برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در شهرهای اهواز و آبادان

  سیدمحمدمجتبی حسینی اظهار داشت: 25 استان کشور متقاضی برگزار این بخش جشنواره تئاتر فجر بودند که با توجه به زیرساخت‌ها درنهایت 10 استان برای برگزاری این بخش انتخاب شده است.

  |

  نظرات کاربران